بلاگکسب و کار

اصولی که هر کسب وکاری باید بداند

اصلی پایدار و ثابت برای تمام کسب وکارهای موفق

اصولی که هر کسب وکاری باید بداند

فکر می کنید چه عاملی برای موفقیت در کسب وکارها مهم است ؟

شاید فکر می کنید عوامل بسیار زیادی هست که می تونه در موفقیت کسب وکار ها مهم باشد ؟

می خوام درباره یک اصل پایدار و طلایی صحبت کنم .

بسیار دیدیم که وقتی صحبت از شخصی میشه که بسیار در کارش موفق و درآمد بالایی داره  سریع ذهن ها به این موضوع سوق پیدا میکنه که شغل اون شخص چیه ؟

آیا ارتباطی بین شغل و درآمد و کسب ثروت وجود دارد ؟

نظر شما چیه ؟

تنها عاملی که باعث ثروتمند شدن ما میشه فقط باورهای ماست و هیچ ارتباطی بین شغل و کسب ثروت نمی توانیم در نظر بگیریم منطق این اصل اینه که ما در هر شغلی افراد بسیار موفقی رو می بینیم که هر روز موفق تر و ثروتمند ترند و در همان شغل افرادی را می بینیم که بسیار فقیرند و به زور مخارج اولیه و ضروری زندگی و کسب و کارشان را تامین می کنند .

اصول کسب وکار

دوست دارم کمی تامل کنید حتما موارد بسیار زیادی را خواهید دید و لازم نیست سرچ سختی داشته باشید . همه ما انسانها به یک اندازه به خداوند و منبع ثروت دسترسی داریم و تنها عاملی که باعث میشه ما به چه مقدار ثروت دسترسی داشته باشیم برمیگرده به باورهای ما . وقتی افکار ما این باور رو داره که پول نیست ، مردم پول ندارند ، پول کمه ، و ساختن پول در این زمانه بسیار سخته و از این قبیل افکار . خوب جهان مجبوره که افکار ما رو به ما ثابت کنه و جهانی پر از کمبود رو به ما نشان بده جهان مثل آینه عمل میکنه و افکار ما را به ما نشان میده خوب زیاد از بحث دور نشویم و بر گردیم به این اصل که چه عاملی باعث کسب ثروت میشه ؟

یک اصل بسیار مهم اینه که شغل هیچ ارتباطی به ثروت نداره . وقتی به این موضوع توجه خاص می کنم عدالت خداوند را می بینم فرض کنید شغل های خاصی پولساز بودند چه اتفاقی می افتاد اولین اتفاقی که خیلی بولد میشد نا عدالتی خداوند در این جهان بود و هر کسی که آرزوی داشتن شغلی رو که پولساز نبود را در سر داشت ، باید ازش دور می شد و به دنبال شغل پولساز می رفت البته این را بگویم که در حال حاضر به یه شکلی همه قریب به اتفاق انسانها در این جهان به همین شکل عمل می کنند و به قولی هیچ کس سر جای خودش نیست .

هیچ کسی به عادل بودن خداوند در این جهان و قدرت عدالت او فکر نمی کند من وقتی به این اصل فکر می کنم احساس خوبی دارم چراکه خداوند هر کس را آزادنه در انتخاب کاری که دوست داره آزاد گذاشته تا همه انسانها با هر ذوق و هنر و علاقه به کاری مشغول شوند که دوستش دارند نه اینکه مجبور باشند . 

تنها عامل ثروت و کسب ثروت فراوان فقط بر میگرده به باورهای ما نه اینکه به چه کاری مشغول با شیم . اصلا در قرآن که کلام خداست ذکری از کاری خاص برای کسب درآمد اشاره نشده ؟ تامل کنیم . باور کنیم که هیچ ارتباطی بین شغل و کسب ثروت وجود ندارد . هر کس باوری درست از ثروت و خداوند داشته باشه و ایمان داشته باشه که در هر کاری که علاقه داره روزگارش را به اون علاقه سپری کنه ، خداوند ثروت را از بی نهایت طریق وارد زندگی اش خواهد کرد و خداوند ضمانت روزی بی پایان را برای همه انسانها کرده است . بیاییم خدایمان را باور کنیم .

اگر این اصل رو باور کنی درهای بسیار زیادی از نعمت و روزی به رویت باز خواهد شد وقتی ایمان داشته باشیم که شغل هیچ ارتباطی به ثروت نداره چقدر راحت تر به سراغ علاقه مان خواهیم رفت افراد بسیار زیادی در این جهان با ترس از اینکه فقط این کار خاص درآمد بخور و نمیری براش داره جرات رفتن به سوی کاری که علاقه دارند رو از سرشون دور کردند و سر جای خودشان نیستند . 

اصلا به این فکر کردیم که اگه به دنبال علاقه مان بریم چقدر می تونیم متخصص آن کار باشیم چون وقت زیادی براش میگذاریم و خسته نمیشیم ، تازه بی نهایت لذت داره برامون . 

وقتی به لذت زندگی می رسیم خداوند پاداش ها و ثروتهایش رو بی منت به سوی زندگیمان سرازیر میکنه و خداوند دوست داره ما شادمانه زندگی کنیم . 

 

عکس اهدیه خداوند

بیاییم فکر خدا را بخوانیم و آنگونه که او تدبیر کرده که باشیم ، زندگی کنیم و نتیجه اشتباه راهی که پیموده ایم را به حساب بدی دنیا و روزگار نگذاریم . خداوند بی نهایت بخشنده و مهربان و عادل است . پس برو دنبال علاقه ات و نترس و ایمان داشته باش که در کار مورد علاقه ات بی نهایت ثروت و نعمت در انتظار ورود به زندگیت وجود داره . ایمان داشته باش . ایمان داشته باش . 

وقت و انرژی مون رو نگذاریم برای این موضوع که چه کاری کنم پول بسازم بلکه بگوئیم چه کاری رو که علاقه دارم انجام بدم که اتوماتیک ثروت از بی نهایت طریق وارد زندگیم شود . هر چه قدر به اصول پایدار و محکم خداوند پایبند باشی و ایمان داشته باشی که فقط این است و بس . به سادگی و توسط خود خداوند ضمانت روزی و ثروت خواهی داشت .

سلامت و شاد و ثروتمند باشید . 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا