موفقیت
موضوعات داغ

فرصتی شگفت انگیز بنام تضاد

تضاد چیست

تضاد چیست ؟

تا به حال به تضاد ها فکر کرده اید ؟ و اینکه اصلاً تضاد چیست ؟ و چرا باید ما در زندگی تضاد داشته باشیم . تضادها در زندگی ما انسانها چه نقشی دارند ؟ آیا این تضادها برای ما مفیدند یا موانعی هستند در مسیر زندگی و پیشرفت ما . سوالات زیادی دیده شده و جواب این سوال مهم و حیاتی را در متن زیر بخوانید .

تضاد

 

فرصتی شگفت انگیز بنام تضاد 

خواسته های حقیقی ما و انرژی که موتور حرکتی ما برای قدم برداشتن در جهت خواسته هایمان می شود را می توانیم به راحتی در دل تضاد ها پیدا کنیم . تضادها حامل پیام هایی برای ما هستند . وقتی ما به تضادی بر میخوریم به حل آن موضوع فکر می کنیم هر نیازی برای حل آن موضوع و تضاد خواسته ما را به ما نشان می دهد . مثلاً وقتی به تضادی مثل فقر یا بیماری بر میخوریم برای حل این تضادها ، خواسته هایمان روشن می شود خواسته ما به شکل داشتن و رسیدن به ثروت و سلامتی شکل میگیرد ولی دید و نگرش انسانها برای حل این تضاد می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد .

اینجا همان نقطه ای است که افراد بسیار زیادی به جای استفاده و همراه شدن با پتانسیل قدرتمند وجودشان برای تحقق آن خواسته با مقاومت هایی روبرو می شوند و این تضاد سدی میشود برای ادامه مسیر زندگی و در ذهن شان این سد و مقاومت ذهنی مانند گردابی آنها را در همان نقطه متوقف می کند . تضادها به ظاهر برای اکثریت مردم جهان حامل نگرانی و ترس و نابودی هستند ولی برای کسی که آنرا جدا از قوانین جهان نمی داند و هوشمندانه با ایمان به خدا و جسورانه برای حل این تضاد می شتابد ثروت عظیم نهفته شده در آن تضاد را می یابد و آنرا خلق می کند . تضاد ها در اصل محرک و عامل پیشرفت انسانها بودند و همیشه هستند  و خواهند بود و این ساختار جهان هستی است .

تضاد 2

 

ما وقتی به تضاد تشنگی و یا گرسنگی بر می خوریم  خواسته تهیه آب  و غذا در ما شکل میگیره و ما آنرا حل میکنیم پس تضادها خواسته یمان را واضح تر می کنند ولی تحقق این خواسته ها از دل این تضادها نیاز به ایمان قلبی و جسارت و قدرت را می طلبد که خوشبختانه این پتانسیل در درون همه انسانها نهفته و گذاشته شده است ولی بیشتر افراد جهان به جای ایمان برای تحقق خواسته هایشان از دل این تضادها با ترس روبرو شده و آن را باور میکنند و و قتی با ترس و نگرانی عجین شدند وباور کردند که این تضاد آنها را نا بود خواهد کرد قادر به دریافت پاسخ درخواست هایشان نمی شوند.

پس مهمترین کار ما ساختن ایمان درباره قوانین الهی جهان با کمک ، برداشتن مقاومت های ذهنی و ترمزها می باشد .

به اندازه ای که مقاومت های ذهنی را بر میداریم به طبیعت مان که وصل به نیروی هدایتگر الهی است بر میگردیم و قادر به دریافت پاسخ خواسته هایمان می شویم و از راههایی ساده و خیلی طبیعی به آن خواسته ها دسترسی پیدا می کنیم .

نکته ای مهم 

به اندازه ای که ترمز های ذهنی را بر می داریم و در مقابل تضادهای زندگی ، مقاومت نمی کنیم آرامش مخفی شده در پشت آن تضاد و نگرانی و ترس ،  آزاد می شود و ما را به سمت چگونگی دریافت خواسته هایمان هدایت می کند .

ارتباط تضاد ها در زندگی با خود شناسی 

وقتی با دیدن تضادها مقاومت های ذهنی مان را با اهمیت می بینیم و تسلیم ترس ها و نگرانی ها ی این تضاد شده و احساس عجزو ناتوانی در مقابل آن داریم در مسیری قدم بر میداریم که مثل جاده ای است خاکی و صعب العبور با شرایط سخت و طاقت فرسا که باید طی شود . باید این نکته طلایی را همیشه  در ذهن مان نگه داریم که تجربه خواسته های زندگی ما که با تضادها برایمان روشن و واضح گردیده نیازمند تقلای بیشتری نیستند بلکه نیازمند مقاومت کمتری هستند . اما شناختن این مقاومت ها و کم کردن آنها ، نیازمند رسیدن به خود شناسی عمیق تر در موجودیت مان می باشد .

تضاد 3

پس بیاییم با خودشناسی عمیق تر مان ، آرام آرام ترس ها و نگرانی ها و تقلایی که بیهوده است را از زندگی مان حذف کنیم . اگر با خودشناسی عمیق وجودمان ، که از باورهایمان نشات می گیرند نگاهی متفاوت داشته باشیم و آنها را پیامی از خداوند و جهان برای شناخت و وضوح بیشتر خواسته هایمان بدانیم و با ایمان برای حل آن تضاد قدم برداریم و آرام باشیم و مقاومت ذهنی برای این تضاد را نداشته باشیم و وقتی به این حد از  شناخت به آرامش برسیم قطعا به سمت ایده ها و راهکارهای عملی برای کشف ثروت و نعمت و برکت این تضاد دست پیدا می کنیم .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا